İade ve Değişim Politikamız

Magnetinitasarla.com olarak siz müşterilerimizin memnuniyeti ilk sıradadır.

 

İade ve Değişim Süreçleri

Magnetinitasarla.com üzerinde satılan ürünlerin büyük çoğunluğu site açılış tarihinden başlıyarak ağırlıklı olarak tasarım ürünleri olduğu için ve kişiye özel ürünler olmasından dolayı iade edildiği zaman başka kullanıcılara satılamayacağından ve böyle bir durumdan magnetinitasarla.com zarara uğrayacağı için kabul edilmemektedir. Magnetinitasarla.com 'dan kaynaklı hataların tamamında ürünlerin değişimi yapılmakta ve ücretsiz kargo ile siz müşterilerimize gönderilmektedir.

İade edilebilecek durumlar:

  • Magnetinitasarla.com olarak sizin verdiğiniz onayladığınız temanın haricinde bir temaya ürün basılması durumunda
  • magnetinitasarla.com olarak sizin verdiğiniz resim haricinde tasarım alanına resim konulması durumunda
  • magnetinitasarl.com olarak sizin onay vermediğiniz yazıların basılması durumunda

Genel olarak onaylar web sitesinden alınacak şekilde bir kuralımız olsa da müşterilerimiz genelde anlık websitesine giremeyeceği me meşguliyetlerinin fazlalığından dolayı whatsapp üzerinden alınan onay işlemleri de kabul edilmektedir. 

İade itiraz süreçlerimiz onaylı yada onaysız şekilde ürünün kişiye tesliminden sonraki 24 saat içerisinde web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. (Mail-whatsapp-sms-sesli arama) ile  hiç bir şekilde iade süreçleri başlatılmamaktadır.

İade itiraz süreçleriniz zamanında yapılması ve web sitesi üzerinden işlemlerin takibi:özellikle ürün iade itiraz süreçlerinin takibi ve hangi müşterimizin sıkıntıya düştüğü ve ürünlerin hızlı bir şekilde tekrar sistemsel olarak dönüştürülmesi için bu şekilde bir yöntem kabul görmüştür.(Ürün iade itiraz süreçleri magnetinitasarla.com üzerinden olmaktadır)

Kişiye özel haricindeki ürünler hakkında iade politası kargolama süreçleri aşağıdaki şekildedir.

  • Öncelikle ürünlerin paketlerinin bozulmaması ve paketinden çıkartılmaması gerekmektedir aksi durumda ürünler kullanılmış olduğundan iade işlemi yapılmayacaktır.
  • ürünlerin iade edilmesi için faturanın 2 nüshasının kargolama aşamasında paketin içerisinde olduğuna dikkat edilmelidir. aksi durumda iade işlemi yapılmayacaktır.
  • Anlaşmalı kargo firmaları ile tarafınıza gönderilen özenle paketler tekrar paketlenecek ve yolde deforme olmamasına dikkat edilecek şekilde kargolanlamalıdır. aksi durumda iade işlemi yapılmayacaktır.
  • iade işlemi yapılması durumunda ürünlerin yukarıdaki maddeler dahilinde geldiği kabul edilir ise; iade edilecek ücret hesaplaması şu şekilde olacaktır.
  1. iade işlemleri sonrasında siteden yararlanılan tüm kampanyalar iptal edilmiş olacak ve alınan ürünlerin ücretleri tekrar hesaplanacaktır.
  2. iade işlemi sırasında özellikle kargo ücretsiz kampanyasından yararlandırılmış ise bu kampanya madde birdeki kurala istinaden iptal edilecektir.
  3. iade edilecek tutardan hem satıcının alıcı tarafına ilk yollamış olduğu ücret ve alıcının satıcıya göndermiş olduğu kargo ücreti kargo büyükülüğüne göre hesaplanıp toplam sipariş tutarından düşülecektir. Yani hem gidiş hemde dönüş kargo ücreti gönderilecek toplam ücret içerisinden kesilerek alıcıya gönderilecektir. ücretin kargo ücretlerine yetmemesi durumunda alıcı kargo ücretlerini kendi ödeyeceğini kabul etmiş olacak ve Kayseri Yargı Organlarınca satıcı tarafından işlemlerin yürütülebileceği kabul etmiş olacaktır.

 

Ürünlerin herhangi bir şekilde kargo firması tarafından deforme edilmesi bozulması veya zarar verilmesi durumunda bunun tutanak tutulması ile alakalı sorumluluk tamamen alıcıya ait olacaktır. Bu durumdan mağduriyet tamamen alıcının ilgili paketi kontrol etmesine bağlıdır.

Magnetinitasarla.com böyle bir durumla karşılaşmış ve o anlık gaflet veya gözden kaçırması durumunda siparişlerin %15'ine kadar ürünlerin tekrar üretilip yada tekrar tedarik edilip alıcı tarafına göndermesi yine magnetinitasarla.com'un insiyatifindedir.Not:kargo ücreti her durumda müşteriye ait olacağı bilinmelidir(sipariş sırasında ücretsiz kargo kampanyasından yararlansa bile )

 

magnetinitasarla.com olarak yukarıda yazılı olan kuralları zaman içerisinde değiştirme hakkı vardır. Ve bu durumu sitemizde bu sayfadan takibiniz gereklidir. Aksi durumda magnetinitasarla.com hiç bir şekilde sorumluluk üstlenmez.